حالت ناشناس در مرورگر ها با نام Incognito

حالت ناشناس در مرورگر ها با نام Incognito

زمانی که شما در اینترنت و صفحات وب پویش می کنید تقریبا غیر ممکن است که هیچ رد دیجیتالی را بجای نگذارید. به طور کلی ردیابی شدن در اینترنت برای کاربران ناخوشایند است. اما درحالی که محدوده حریم خصوصی مهم است، شما واقعا نیاز به پوششی در جهت پنهان سازی رد خود در کامپیوتر و شبکه های عمومی دارید.

حالت incognito یا ناشناس چیست؟

حالت ناشناس – همچنین به عنوان حالت خصوصی شناخته می شود – یک حالت مرورگر است که مقیاس اندازه گیری حریم خصوصی در میان دیگر کاربران دستگاه و یا حساب مشابه را به کاربر می دهد. در حالت incognito مرورگر سابقه گشت و گذار در وب ، کوکی ها، سابقه دانلود یا اعتبار ورود را ذخیره نمی کند.

معنی “ذخیره نمی کند” چیست؟

همان طور که می دانید مرورگرها به طور معمول همه چیزهایی را که آنلاین می خوانند به یاد می آورند: آنچه شما جستجو کردید، چه صفحاتی را بازدید کردید، چه فیلم هایی را تماشا کرده اید، چه چیزی خریداری کردید و غیره. اما در حالت ناشناس مرورگرها هیچکدام از این اطلاعات را ذخیره نمی کنند.

چه هنگامی باید از حالت ناشناس استفاده شود؟

پاسخ ساده این است که اگر میخواهید فعالیت اینترنت شما از سایر افرادی که از همان رایانه یا دستگاه استفاده میکنند پنهان شود، باید حالت ناشناس را فعال کنید. برای مثال شما می خواهید یک هدیه برای همسر خود بخرید. شما از رایانه خانگی خود برای جستجوی بهترین گزینه ها استفاده می کنید و پس از آن مرورگر را می بندید و بعد از اتمام کار  کامپیوتر را خاموش می کنید. زمانی که همسرتان رایانه را باز می کند احتمالا می بینند که شما چه چیزی را جستجو کرده اید، حتی بدون آنکه به دنبال آن باشد.

حالت incognito یا ناشناس چه چیزی را فراموش می کند؟

– اعتبار ورودی و اطلاعات فرم  در حالت ناشناس یک مرورگر نام کاربری یا رمز ورود را ذخیره نخواهد کرد. این بدان معنی است که شما می توانید در فیس بوک یا توئیتر کامپیوتر شخص دیگری وارد شوید و هنگامی که مرورگر را خاموش می کنید شما از سیستم خارج می شوید و وقتی که شما یا فرد دیگری به سایت باز می گردد اعتبار کاربری به صورت خودکار تکمیل نمی شود.

– تاریخچه دانلود هر چیزی را هر زمانی که در حالت ناشناس هستید در سابقه دانلود مرورگر ظاهر نمی شود. با این حال، فایل های دانلود شده برای هر کسی که از کامپیوتر استفاده می کند در دسترس خواهد بود، مگر اینکه آنها را حذف کنید.

دلایل دیگری برای استفاده از حالت ناشناس وجود دارد؟

– حساب های چندگانه شما می توانید با استفاده از چندین tab در حالت ناشناس در چندین حساب کاربری از یک سرویس وب به طور همزمان وارد شوید.

– بدون افزودنیها (No add-ons) این حالت همچنین به طور پیش فرض افزونه های مرورگر را بلوکه می کند که در بعضی موارد مفید است.

چگونه حالت incognito یا ناشناس در مرورگرها فعال می شود؟

– در مرورگر Chrome:  با کلیک بر روی Ctrl + Shift + N  در ویندوز یا کلیک بر روی ⌘ + Shift + N در مک

– در مرورگر موزیلا: باز کردن منو در سمت راست بالای مرورگر و کلیک بر روی New Private Window

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *