گوگل با همکاری شرکت‌های چینی، خدمات ابری در این کشور ارائه می‌دهد

گوگل با همکاری شرکت‌های چینی، خدمات ابری در این کشور ارائه می‌دهد

شایعه‌ها پیرامون فعالیت مجدد گوگل در چین در چند روز گذشته به اوج خود رسیده‌اند. پس از انتشار اخبار در مورد موتور جستجوی اصلاح‌شده و همچنین اپلیکیشن مخصوص این شرکت در چین، رسانه‌ها از همکاری آمریکایی‌ها با Tencent ،Inspur و چند شرکت دیگر برای راه‌اندازی خدمات ابری در این کشور خبر می‌دهند.

اهالی مانتین‌ویو قصد دارند خدماتی همچون گوگل درایو و گوگل داکز را در چین عرضه کنند. برای این منظور، آنها باید مراکز داده و سرورهای جدیدی را در این کشور راه‌اندازی کنند؛ چرا که دولت چین تمام شرکت‌های اینترنتی را ملزم به ذخیره‌سازی اطلاعات کاربران این کشور در خاک خودش کرده است. به همین دلیل شرکت‌های بزرگ تامین زیرساخت‌های ارتباطی و مراکز داده مانند تنسنت و اینسپر به‌همراه چند شرکت دیگر با آمریکایی‌ها وارد مذاکره شده‌اند.

مقاله‌های مرتبط:

منابع خبری می‌گویند این مذاکرات از ابتدای سال جاری میلادی شروع شده و گلچین کردن شرکای عملیاتی و رسیدن به تعداد سه شرکت، در ماه مارس نهایی شده است. البته جنگ تجاری آمریکا و چین در ماه‌های اخیر، نهایی شدن برنامه‌های Google در این بخش را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است. هیچ منبع خبری یا مدیری از شرکت‌های گوگل،‌ تنسنت و اینسپر پاسخی به شایعات منتشرشده نداده‌اند؛ که البته طبیعی است.

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *