این ربات سخنگو در مورد ویروس کرونا اطلاعات می‌دهد [تماشا کنید]

این ربات سخنگو در مورد ویروس کرونا اطلاعات می‌دهد [تماشا کنید]
بدون نظر, ۲۲/۱۱/۱۳۹۸, توسط , در اخبار

یک استارتاپ به منظور افزایش آگاهی عمومی در مورد ویروس کرونا، رباتی سخنگو را در میدان پر رفت و آمد تایمز محله منهتن مستقر کردند.

این ربات یک و نیم متری که Promobot نام دارد، از دیروز (دوشنبه) در میدان پر رفت و آمد تایمز محله منهتن قرار گرفته و به سوالات رهگذران پاسخ می دهد:

عابرین می توانند از طریق نمایشگر لمسی تعبیه شده در بالاتنه این ربات به سوالاتی در مورد ویروس کرونا پاسخ داده و با آن حرف بزنند.

ربات Promobot توسط استارتاپی آمریکایی که بیشتر اعضای آن روسی هستند، ساخته شده است. «Oleg Kivorkutsev» مدیر ارشد توسعه کسب و کار این استارتاپ در مصاحبه ای با سایت رویترز می گوید:

«ما برای تشخیص علایم بیماری کروناویروس نرم افزار مخصوصی را توسعه دادیم. می دانیم که این مشکل اهمیت بالایی دارد و سبب نگرانی و ترس مردم شده است. اگر مردم اطلاعات مختصر و ساده‌ای از این ویروس از جمله علایم و راه های پیشگیری از آن را کسب کنند، هیچ اتفاقی برایشان نخواهد افتاد و همه خوشحال می شوند.»

البته ربات Promobot توانایی تشخیص ویروس کرونا را ندارد. کاربر باید به سوالاتی که این ربات در مورد علایم ویروس کرونا (از جمله تب کردن) می کند، با «بله» یا «خیر» پاسخ دهد. در صورتی که پاسخ سوالات «نه» باشد، ربات پیغامی دلگرم کننده مبنی بر عدم ابتلا به ویروس کرونا را پخش می کند.

استقرار ربات Promobot در میدان تایمز نیویورک در پی شیوع ویروس کرونا

یکی از رهگذران پس از استفاده از ربات یاد شده آنرا بسیار باهوش توصیف کرد. یکی دیگر از عابران که از کشور اسکاتلند از میدان تایمز بازدید می کرد، این ربات را «کمی دیوانه‌وار» خواند و اضافه کرد که با توجه به جو شهر نیویورک دیدن آن طبیعی است.

میدان تایمز یا تایمز اسکوئر (Times Square) نام تقاطعی بسیار مشهور در محله منهتن شهر نیویورک بوده و یکی از مراکز تجاری و گردشگری محبوب این شهر به شمار می رود.

درباره آریا پارسا

چند ساله که برنامه نویسی می کنم. به دنیای دیجیتال و وب بسیار علاقه مندم و سعی می کنم هر روز در دیجی وبی مطالب مفیدی را برای شما دوستان ارسال کنم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *