جهش آمار قربانیان ویروس کرونا در چین؛ مرگ ۲۴۲ نفر در یک روز

جهش آمار قربانیان ویروس کرونا در چین؛ مرگ ۲۴۲ نفر در یک روز
بدون نظر, ۲۴/۱۱/۱۳۹۸, توسط , در اخبار

مقامات پزشکی استان هوبئی چین از مرگ ۲۴۲ نفر به خاطر ابتلا به ویروس کرونا در روز چهارشنبه خبر دادند که بالاترین آمار مرگ و میر روزانه از زمان شیوع این ویروس در دسامبر سال گذشته میلادی محسوب شده و نسبت به رکورد قبلی (مرگ ۱۰۳ نفر در یک روز) بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است.

به تازگی مقامات چینی از پائین ترین نرخ ابتلا به ویروس کرونا در دو هفته گذشته در این کشور خبر داده بودند و یکی از مشاوران ارشد پزشکی این کشور نیز پیش بینی کرده بود شیوع این ویروس تا پایان ماه آوریل متوقف می شود.

مقامات چینی از مبتلا شدن ۲۰۱۵ نفر به کروناویروس جدید در روز چهارشنبه خبر دادند. یک روز بعد و با استفاده از روش سی تی اسکن مقامات استان هوبئی مبتلا شدن ۱۴۸۴۰ نفر را فقط در این استان گزارش کردند که جهش چشمگیری را نشان می دهد.

مقامات پزشکی استان یاد شده تا پیش از این فقط با استناد به آزمایشات اسید ریبونوکلئیک (RNA) مبتلا شدن به ویروس کرونا را تأیید می کردند. انجام این آزمایش چندین روز طول کشیده و روند درمان را به تعویق می اندازد. اسید ریبونوکلئیک یا RNA اطلاعات ژنتیکی فرد را در خود ذخیره کرده و به کمک آن می توان وجود ویروس در بدن را تشخیص داد.

مقامات پزشکی استان هوبئی می گویند به کمک سی تی اسکن می توان عفونت های ریه را شناسایی کرده و با شروع هر چه سریع تر روند درمان، شانس زنده ماندن بیمار را افزایش داد.

«Raina McIntyre» یکی از محققان دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا (University of New South Wales) می گوید استفاده از روش سی تی اسکن می تواند سبب جهش آمار مرگ و میر در چین شود:

«احتمالا در بین قربانیان افرادی هستند که تشخیص آزمایشگاهی نداشته ولی سی تی اسکن داشتند. مهم است که این افراد نیز در نظر گرفته شوند.»

به خاطر قوانین سفت و سختی که تا پیش از این برای شناسایی ویروس کرونا اعمال می شدند، اغلب بیماران تحت درمان قرار نگرفتند و بدون معاینه مرخص شدند.

به گفته مقامات چین روش سی تی اسکن در حال حاضر فقط در استان هوبئی چین به کار گرفته می شود.

درباره آریا پارسا

چند ساله که برنامه نویسی می کنم. به دنیای دیجیتال و وب بسیار علاقه مندم و سعی می کنم هر روز در دیجی وبی مطالب مفیدی را برای شما دوستان ارسال کنم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *