آمار ابتلا به ویروس کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر رفت

آمار ابتلا به ویروس کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر رفت
بدون نظر, ۱۵/۰۱/۱۳۹۹, توسط , در اخبار

آمار جهانی ابتلا به ویروس کووید-۱۹ در جهان از یک میلیون نفر هم فراتر رفته و این ویروس تاکنون بیش از ۵۰ هزار نفر را در سراسر جهان به کام مرگ کشانده است. با این حال بیش از ۲۰۰ هزار نفر بهبود یافته اند.

این در حالی است که بر اساس گزارش ها، شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورها هنوز به اوج نرسیده است. در حال حاضر ایالات متحده با بیش از ۲۳۰ هزار مورد ابتلای تشخیص داده شده، در صدر قرار دارد اما بیشترین تعداد قربانیان مربوط به ایتالیا با بیش از ۱۳ هزار مورد فوت است. چین که نقطه آغاز شیوع ویروس کرونا بود اکنون با بیش از ۸۰ هزار نفر مبتلا در رتبه چهارم کشورهای آلوده قرار گرفته و به نظر می رسد موفق شده تا حد زیادی این ویروس را در خاک خود کنترل کند.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت تا روز ۱۴ فروردین ۹۸ در ایران بیش از ۵۰ هزار نفر به این ویروس آلوده شده و ۳۱۶۰ نفر جان باخته اند. تعداد کل بهبود یافتگان نیز بیش از ۱۶ نفر اعلام شده است.

تور کیش

تمامی این آمارها در حالی است که بسیاری از بیماران همچنان بدون علائم بیماری هستند یا نشانه های خفیفی از خود بروز می دهند. به همین دلیل تصور می شود آمار واقعی مبتلایان در سطح جهان فراتر از این باشد.

در مورد کرونا بیشتر بدانید:

درباره آریا پارسا

چند ساله که برنامه نویسی می کنم. به دنیای دیجیتال و وب بسیار علاقه مندم و سعی می کنم هر روز در دیجی وبی مطالب مفیدی را برای شما دوستان ارسال کنم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *